Jelenia Góra   21   km   w   sumie  28   minut   samochodem. 

 

Co jeszcze jest od nas blisko?

Więcej

Wieża rycerska Siedlęcin

Kajaki na Bobrze

Więcej

Więcej

Zapora w Pilchowicach

Więcej

Kingsajz ściana wspinaczkowa

Więcej

Zamek Lenno i Pałac

Agroturystyka dla doroslych w typie slowlife. Ekologiczne miejsce z wegetariańska i wegańską kuchnią

Karpacz   37   km   w   sumie   50   minut   samochodem. A tam wejście na Śnieżkę, Słoneczniki, Pielgrzymy i obowiązkowa wizyta w schronisku Samotnia nad Małym Stawem.

 

Szklarska Poręba  37   km   w   sumie  47    minut   samochodem. Skąd możesz zdobyć Szrenicę i dalej powędrować nad Śnieżne Kotły i dalej na Przełącz Karkonoską.

 

Świeradów Zdrój  33   km   w   sumie  39    minut   samochodem. Z miasta można wejść na Stóg Izerski i dalej wędrować szlakami Gór Izerskich.

 

Zamek Czocha Leśna  32   km   w   sumie  38   minut   samochodem.  

 

Dwie Brzozy znajdują się na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Bóbr to rzeka przemierzająca całe nasze województwo. My jesteśmy na jej początkowym biegu. Otacza nas falisty krajobraz Pogórza Izerskiego, a z naszych wzgórz pięknie widać całą panoramę Karkonoszy. Najbliższa od nas cywilizacja to miasto Wleń. Jeśli sięgnąć trochę dalej to mamy 140 km do Wrocławia, 200 km do Poznania i tylko 25 km do Jeleniej Góry.  

 

 

Wszyscy o takich miejscach, jak Klecza mówią koniec świata dla nas jest to początek, a na pewno sam środek naszego świata. Wieś położona całkowicie na uboczu, stąd nie męczy nas szum samochodów. Znajdujemy się na terenie Natury 2000, stąd więcej u nas przyrody niż cywilizacji.

Na pewno jest to lokalizacja, która zachęca do spacerów i zwiedzania,  I tak w zasięgu ludzkich stóp od nas można dojść do Zamku Lenno i Rezerwatu Góry Zamkowej, zalewu i zapory w Pilchowciach oraz Ostrzycy naszego nieczynnego wulkanu.  Do tego dochodzą porwaki piaskowcowe - tajemnicze geogologiczne stworzenia, z którymi chętnie Was zapoznamy. 

Jeśli chcielibyście ruszyć nieco dalej to poniżej  propozycje.

 

 

 

 

 

 

KONTAKT:


Dom Gościnny Dwie Brzozy

Klecza 26

58-506 Wleń

tel.606 428 909