Chcielibyśmy się pochwalić a pewnie Wy również chcielibyście wiedzieć co robimy aby nasza działalność nie była zbytnio obciążająca dla środowiska. Także zaczniemy od samego początku.

 

NATURALNY dom.

Podczas remontu mieliśmy jeden cel stworzyć przestrzeń, która byłaby naturalna i wspomagała Wasz wypoczynek u nas. Dlatego nasz dom otynkowaliśmy naturalnymi tynkami (wapiennym i glinianym). Dzięki temu ściany oddychają i regulują wilgotność w pomieszczeniach.  Na pewno poczujecie to podczas pobytu. Po prostu jest u nas czym oddychać. Poza tym we wnętrzach dominują naturalne materiały kamień, cegła, drewno. Nie ma plastiku i syntetycznych materiałów. 

 

DRUGIE ŻYCIE PRZEDMIOTÓW

Większość mebli i elementów wyposażenia wnętrz u nas w domu pochodzi z drugiej ręki. Zostały one przez nas wyszukane, a później pieczołowicie odnowione jak stare szafy czy stoły lub wytapicerowane jak kanapa, fotele i krzesła. Dzięki temu dziś cieszą Wasze i nasze oczy, a nie trafiły do zniszczenia. Może pobyt u nas stanie się również dla Was inspiracją do upcyclingu i dania drugie życia przedmiotom, które z pozoru do niczego się już nie nadają.  

 

EKOLOGICZNA korzeniowa oczyszczania ścieków 

Woda i nieczystości z łazienek trafiają do naszej oczyszczani. Czyli w praktyce oznacza to tyle, że po przelaniu się w kolejnych zbiornikach już oczyszczona jest pompowana do rozsączników, na tyłach naszej działki, wraca znów do gleby i zasila nasze drzewa i trawę. Dlatego też tak ważne jakiej jakość kosmetyków i chemii domowej używamy.  Dlatego też cała nasza chemia w domu jest w wersji ekologicznej, dostajecie od nas ekologiczny papier toaletowy. A Was prosimy podczas pobytu o nie wyrzucanie do toalet ani nie wylewanie do zlewów płynów i rzeczy, które zaburzyły działanie oczyszczalni. Wszytki te działania sprawiają, że nasza aktywność nie jest obciążająca dla środowiska.  

 

 

 

EKOSTARANIA

Agroturystyka dla doroslych w typie slowlife. Ekologiczne miejsce z wegetariańska i wegańską kuchnią

KONTAKT:


Dom Gościnny Dwie Brzozy

Klecza 26

58-506 Wleń

tel.606 428 909