Wszyscy o takich miejscach, jak Klecza mówią koniec świata dla nas jest to początek, a na pewno sam środek naszego świata. Wieś położona całkowicie na uboczu, stąd nie męczy nas szum samochodów. Znajdujemy się na terenie Natury 2000, stąd więcej u nas przyrody nić cywilizacji.

Na pewno jest to lokalizacja, która zachęca do spacerów i zwiedzania,  I tak w zasięgu ludzkich stóp od nas można dojść do Zamku Lenno i Rezerwatu Góry Zamkowej, zalewu i zapory w Pilchowciach oraz Ostrzycy naszego nieczynnego wulkanu.  Do tego dochodzą porwaki piaskowcowe - tajemnicze geogologiczne stworzenia, z którymi chętnie Was zapoznamy. 

Jeśli chcielibyście ruszyć nieco dalej to 38 km mamy do Karpacza, skąd można zdobyć Śnieżkę lub 33 km do Świeradowa Zdroju, który jest bramą do Gór Izerskich.

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie my właściwie jesteśmy?

Dwie Brzozy znajdują się na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Bóbr to rzeka przemierzająca całe nasze województwo. My jesteśmy na jej początkowym biegu. Otacza nas falisty krajobraz Pogórza Izerskiego, a z naszych wzgórz pięknie widać całą panoramę Karkonoszy. Najbliższa od nas cywilizacja to miasto Wleń. Jeśli sięgnąć trochę dalej to mamy 140 km do Wrocławia, 200 km do Poznania i tylko 25 km do Jeleniej Góry.  

 

 

KONTAKT:


Dom Gościnny Dwie Brzozy

Klecza 26

58-506 Wleń

tel.606 428 909